İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Diyette Müsli Zayıflatır mı, Kalorisi Kilo Aldırır mı?

musli nedir musli kalori
Diyette Müsli Zayıflatır mı, Kalorisi Kilo Aldırır mı?

 

: Mües kelimesinden türemiş bir isimdir. Mües Almancada ezme lapa anlamına gelmektedir. Hastaların diyetlerini kolaylaştırabilmek için ilk olarak yulaf ve kurutulmuş elmayla yapılmıştır. Günümüzde ise gün içerisinde tüketmemiz gereken tahılların bulunduğu vitamin ve mineral olarak ta yüksek değere sahip tahıllı bir kahvaltılık.

 

 

Müsli Nedir, Diyette Yenir mi, Müsli Kalorisi Zayıflatır mı?

 

Müsli Yemek Zayıflatır mı:  yapalım yada yapmayalım kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Kesinlikle atlanmamalıdır. Müsli ise hem vitamin hem de mineral bakımından oldukça zengin bir besindir (Aşağıda inceleyeceğiz) . Bu yüzden kahvaltıda müsli yemek hem tok tutar, hem günlük gereken besin değeri verir, hem de düzenli bir diyetle birlikte tüketildiğinde zayıflatır etkileri vardır.

 

: Müslinin birçok çeşidi vardır. Meyveli, sade, çikolatalı gibi. Çeşitlerine göre müsli kalori değerleri değişmektedir. Buna göre;

 

Eti Form Light Müsli Kalorisi: 309 kalori değeri bulunur ve besin değeri; 71,4 karbonhidrat, 7,6 protein, 3,8 yağ, 29,2 şeker, 10,3 lif içerir.

 

Eti Lifalif Yulaf Ezmesi Kalorisi: 356 KCal.

 

Eti Lifalif Tahıl Gevreği: 383 Kalori, 10,5 lif bulunur.

 

Çikolatalı Müsli Kaç Kalori: 1 kase (115 gram) 449 Kaloridir.

 

Light Müsli Kaç Kalori: 1 Kase (115 gram) 361 Kalori.

 

Meyveli Müsli Kaç Kalori: 1 kase (115 gram) 431 Kcal.

 

Sade Müsli Kaç Kalori: 1 kase (115 gram) sütlü müsli 295 Kalori.

 

Müsli Tok Tutar Fakat: Müsli kullanırken asıl hedef diyet yani kilo vermek ise mutlaka müslinin içerisindeki şeker oranı çok önemlidir. Kilo vermek için seçmeniz gereken müsli şekersiz yada light olanlardır. Light müsliler hem kalorisi düşük olduğu için diyetinize yardımcı olacak hem de yüksek lif  kaynağı olduğu için sizi tok tutar.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir