İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bel ve Karın Bölgesinde Etkili Kür

Bel ve tarifi içerisinde yeşil çay, tarçın, defne yaprağıyla yapılan bir kür çeşididir. Bel ağrılarına iyi gelen bu kür yöntemi, aynı zamanda karın bölgesinde bulunan yağlarında erimesine imkan sağlamaktadır.

 

defne yaprakli kur
ile eklem ve bel ağrılarına faydalı

 

 

Bel ve karın bölgesinde etkili kür malzemeleri

 

★ 800 mililitre su

★ 1 adet kabuk tarçın

★ 3 adet defne yaprağı

★ 1 adet çorba kaşığı yeşil çay

 

Bel ve karın bölgesinde etkili kür malzemeleri

 

Kür malzemelerini temin ettikten sonra, suyumuzu tencerenin içine koyarak kaynatmaya başlayalım. Tencereye koyduğumuz su kaynadıktan sonra, yeşil çayı kabuk tarçını ve defne yapraklarını kaynayan suya ekleyelim.  Defne yaprağı ve yeşil çay kaynayan suda 5 dakika kaynaması için bekleyelim. 5 dakika kaynadıktan sonra, ocağın altını kapatalım.

 

15 dakika süreyle ağzı kapalı bir şekilde soğumaya bırakalım. Soğuma işlemi bittikten sonra süzgeçten geçirmeye başlayalım. 

 

İşlem bu kadar…

 

Şimdi yaptığımız yeşil çay, tarçın ve defne yaprağıyla yaptığımız kürü nasıl kullanmanız gerektiğini açıklayalım.

 

Hazırlamış olduğunuz bel ve karın bölgesinde etkili kür çayı ilk olarak, kahvaltıdan önce içmelisiniz. İlk içmenizi kahvaltıdan önce yaparsanız daha etkili olmaya başlayacaktır. Gün içerisinde ise 2 adet fincanda içebilirsiniz.

 

Şayet daha fazla zayıflamak istiyorsanız,  egzersiz ve spor yaparsanız kilonuzda daha fazla azalma sağlayarak zayıflayabilirsiniz. 

 

Uyarı

 

Hamilelik veya emzirme sırasında bu çayı lütfen kullanmayınız. Ciddi rahatsızlığı, tansiyon problemi ve kalp rahatsızlığı gibi çeşitli rahatsızlıkları olan hastalara kesinlikle bu kürü önermiyoruz. Belirttiğimiz kür bu tür rahatsızlığı olanlar için yan etki yaratarak ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirler. Rahatsızlığı olup kullanmak isteyenler kullanmadan önce doktoruna danışarak hareket etmelidir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir