İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İpeksi Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur?

Kim prüzsüz cilde sahip olmak istemez ki.. İpeksi bir cilde nasıl sahip olunması gerektiğini uygun ve püf noktalarla yapılışını bildiğiniz zaman, prüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Şkolata pürüzsüz, ipek gibi bir cilde sahip olmak için yapılan makyajın inceliklerini anlatıyor.

 

Bu uygulama için ihtiyacınız olan malzemeler:

 

• Fondöten fırçası
• Hafif parlatıcı fondöten
• Göz altı kapatıcı

 

ipeksi cilde nasil sahip olunur
İpeksi cilde sahip olmanın püf noktaları

 

Herhangi bir fondöteni cildinize sürmeden önce nemlendirici ve primer uygulayın. Fondöteni yüzünüze orta kısımdan başlayarak dış kısımlara doğru uygulayın. Fırça süngere göre daha ince bir tabaka oluşturur ve tüm yüzü kaplar. Fırçayla çok hafif dokunuşlar yapın.

 

Sünger ya da elinizi kullanmayın. Yüzünüzün daha az makyaja ihtiyaç duyduğu bölgelerin üzerinden fırçayla geçin. Üzerinde çok durmayın. Burun ve göz çevresi gibi daha fazla kapatılması gereken bölgelere daha küçük ve sık dokunuşlar yapın.

 

Fondötenle işinizi bitirdikten sonra kapatıcı uygulamasına geçin. Kapatıcıyı bir fırça yardımıyla göz altlarınıza sürün ve parmağınızla yayın. Kapatıcı, fondöten gibi cildinize yayılmalıdır. Kapatıcı cildinizde birikerek pürüzlere sebep oluyorsa kuru formüllü bir kapatıcı kullanıyorsunuz demektir.

 

Kapatıcıyı burnunuzun kenarlarına ve dudak çevrenize de uygulayın. Dudak çevrenizdeki kapatıcı rujunuzu olduğu yere hapseder ve dağılıp bozulmasını engeller. Kapatıcı, kullandığınız fondötenin rengine uymalıdır ve tamamlayıcısı olmalıdır. Eğer uyguladığınız primer, fondöten ve kapatıcı silikon bazlı ise daha kalıcı olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir