İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Toz Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Makyajın vazgeçilmezi farklı formlarda karşımıza çıkıyor. Makyaj.com bu yazıda toz uygulamasının nasıl yapıldığını anlatıyor. Diğer formlardaki kullanımları görmek için Şkolata ’yı takip etmeye devam edin.

 

toz eyeliner
Toz eyeliner nasıl yapılır?

 

Eğer göz makyajını toz eyeliner kullanarak yapacaksanız öncelikle, makyajınızın geri kalanını yapmalısınız. Buna ek olarak, eyeliner uygulamasından önce gözlerinizin altına kalın bir tabaka halinde transparan pudra uygulayın ve dağıtmadan bırakın (daha sonra dağıtacaksınız). Ardından, toz eyeliner uygulamasına geçebilirsiniz.

 

Toz eyelinera geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var. Kesinlikle makyajınızı abartıya kaçacak şekilde yapmayın. Doğallığınızı elinizden geldiğince tutmaya çalışın. Yani demek istediğimiz şey, makyajınız yüzünüzde sırıtmasın.

 

Eyeliner fırçasını nemlendirin ve toza bastırın. Gözünüzü kapatın ve üst kirpik diplerine fırçası sürmek yerine çizgi boyunca bastırın ve çekin. Bu işlem toz eyelinerın cildinize tutunmasını sağlayacaktır. Böylece yüzünde kolay kolay silinmeyecektir.

 

Alt kirpiklerinize gözünüzün dış köşesinden iş köşesine doğru irise ulaşmadan (kirpik hattının dörte üçünü) boyayın. Böylece gözleriniz daha büyük görünecek. İşlemi bitirdikten sonra bir fırça kullanarak gözünüzün altında bıraktığınız pudrayı süpürün.

 

Ardından toz eyeliner ile çizdiğiniz çizgilerin etrafına küçük ince bir fırça kullanarak hafif dokunuşlarla transparan pudra uygulayın. Kirpiklerinize iki kat maskara sürerek makyajı bitirin. Toz eyelinerı nasıl uygulayacağınızı bu şekilde kullanabilirsiniz. Böylece yüzünüzdeki eyeliner hem kalıcı oldu hemde güzelliğinize güzellik katmış oldunuz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir