İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yüz Parlatıcısı Nasıl Uygulanır?

Yüz Parlatıcısı Nasıl Uygulanır
Daha dikkat çekici olabilmek için yüz parlatıcısı yapma

Makyajın yanında daha çekici ve göz alıcı bir görünüme sahip olmak için parlatıcılar kullanılabilir. Şişkolata  sizin için yüz parlatıcısının nasıl uygulandığını inceledi. İncelemelerimize dayanarak söylemek isteriz ki, kullanacağınız makyaj malzemelerine son derece dikkat etmelisiniz. Lütfen kaliteli ürünleri almaya özen gösterin.

 

Makyaj malzemelerinin kalitesi öncelikli amacınız olsun. Ucuz ürünlerden uzak durun. Aksi taktirde cilt sağlığınızı tehlikeye atmış olursunuz. Kaliteye önem verdikten sonra diğer uymamız gereken kural ise kesinlikle makyajınızı abartmayınız. Abartılı makyajlar güzellikten çok alay konusu olunabilir.

 

Yüz parlatıcılar arasında çok farklı ürünler bulunabilir. Örneğin krem olarak bulabildiğiniz kadar sprey haliyle bile bulabilirsiniz. Genellikle toz ve sıvı şekilde karşımıza çıkmaktadır bu ürünler. ürün çeşitleri ve fonksiyonu genelde zevk meselesi olduğu için kullanılacak ürünü kişinin zevkine hitap edecek biçimde olmaktadır. Toz parlatıcı şeklinde yüz parlatıcısı kullanmak istiyorsanız benim tavsiyem büyük fırça kullanmanız yönünde. Doğal ışığı daha rahat yüzünüzde toplarsınız.

 

 

Yüz Parlatıcısı Nasıl Uygulanır?

 

Yüz parlatıcılar sıvı, toz ve sıkıştırılmış olarak birkaç biçimde karşımıza çıkabiliyor. Bu yazımızda toz biçiminin nasıl uygulandığını göreceğiz.

 

Toz parlatıcıları yumuşak ve kabarık büyük fırçalarla uygulamak en kolay yöntemdir. Bu fırçanın orta kısmındaki kılları biraz daha uzundur. Böylece, doğal ışığı belli bir noktaya toplayıp yansıtması beklenen toz parlatıcının istenen bölgeye daha rahat sürülmesini sağlar.

 

Cildinize daha önceden fondöten, kapatıcı ve pudra sürülmüş olmalıdır. Alına, burun üstüne, üst dudak çizgisinin ortasına, çenenin ucuna ve elmacık kemikleri boyunca göz kenarlarına parlatıcı sürebilirsiniz. Bu bölgeler doğal ışığı toplayarak yansıtacak ve mükemmel bir görünüm kazandıracaktır. Fırçanın ucunu hafifçe toza bandırın.

 

Fazla parlatıcı almamaya dikkat edin çünkü fazlalıklar yüzünüzde birikmelere sebep olacaktır. İşleme alından başlayın ve yatay ve hafif bir şekilde parlatıcıyı uygulayın. Sonra burnun orta üst kısmına, aşağıya doğru sürün. Fırçadaki parlatıcı bittikçe hafifçe toza bandırın. Ardından, üst dudak kısmını parlatın. Bu işlem dikkatleri dudaklarına da çekecektir.

 

Çenenizin uç kısmına da uyguladıktan sonra elmacık kemiklerinizin alt ucundan göz kenarlarına doğru sürün. Alnınızdan, kaş uçlarından göz kenarlarına doğru hafif daireler çizerek uygulayın. Daha çok ışığı kendinize çekmek istiyorsanız boyun bölgesine de uygulayabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir