İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2 Günlük Hurma Detoksu

Hurmanın geçmişine bakacak olursak, yaklaşık olarak 8 bin yıldır hurmanın varlığı bilinmektedir. Eski çağlardan beri kullanılan ve farklı farklı faydaları olduğu bilenen hurmaların kilo verme, zayıflama gibi amaçlar içinde tüketilmektedir. Bu yazımızda sizlere faydasından çok hurma ile yapılan detoks programı sayesinde zayıflamanın yöntemini anlatacağız.

 

2 gunluk hurma detoksu
2 günlük

 

Sözü daha fazla uzatmadan sizlere hurma ile yapılan detoksun malzemeleri ve yapılışı hakkında bilgi vererek, nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

 

2 Günlük Hurma Detoksu Malzemeleri

★ 42 adet Medine hurması

★ 1,5 – 2 kilogram yoğurt

 

2 Günlük Hurma Detoksu Yapılışı

2 gün boyunca kullanacağınız hurma detoksu için yapmanız gereken sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde üç öğün 7 şer tane hurma yememiz gerekiyor. Yani her öğün 7 tane medine hurması yiyeceğiz. 1 günde üç öğün olduğu için her öğünde 7 hurma yiyeceğimiz için, 1 günde toplam 21 hurma yapmaktadır. 

 

Hurma detoksunu 2 gün uygulayacağımız için 21 Medine hurmasını 1. gün, diğer 21 Medine hurmasınıda 2. gün yemeliyiz.

 

Hurma detoksunu sade yerine yoğurt olarak yemek detoks için daha etkili olacaktır. Bunun için yapmanız gereken sabah uyandığınızda çorba kasesine yoğurt ekliyoruz ve içine öğünlük 7 adet Medine hurmasının çekirdeğini çıkartarak karıştırıp yiyeceğiz. Ancak size tavsiye olarak 7 Medine hurmasının çekirdeğini çıkarttığınız zaman bıçakla küçük küçük parçalayarak yoğurtla karıştırıp yemeniz daha faydalı olacaktır.

 

Medine hurmasını küçük parçalara ayırıp yoğurtla karıştırarak 2 gün boyunca günde üç öğün yiyerek tamamlayacağız. 

 

Uyarı ve Kurallar

★ Hurma detoksunu uygularken kesinlikle ara öğün tüketmeyeceksiniz.

★ Detoks süresi boyunca bol su tüketeceksiniz.

★ Çay ve/veya kahve günde en fazla 2 adet için. Çay ve kahve sayınız 2’yi geçmesin.

★ Açlık hissi duymayacağınız bu detoks programında tokluk hissi vereceği için detoks dışına çıkacak yemek ve içecekten uzak durmalısınz.

 

Medine hurması ile yapacağınız 2 günlük hurma detoksu bu şekildedir. Her ne kadar zorlayıcı olsa da faydalı ve sağlıklı detokstur. Şimdiden afiyet olsun.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir