İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

3 Günlük Detoks Tarifi

Vücudumuza farklı yollarla giren sağlığımıza zararlı olan toksinlerden kurtulmanın yolu yöntemleridir. Detoks yöntemleri olarak bilinmektedir. Zararlı toksinleri atmak için 3 günlük detoks tarifi vererek sağlıklı yaşam için sizlere ipucu vereceğiz.

 

3 gunluk detoks tarifi
3 günlük detoks tarifi ve

 

3 günlük detoks tarifini uygularken uymanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar yememeniz gereken yiyeceklerdir. Detoks diyetini uygulamaya başladığınızda ve diyet süresi bitene kadar yememeniz gereken yiyecekler şunlardır; tahıl ürünleri, ekmek, süt ve süt ürünleri, balık, kırmızı et gibi yiyecekleri kesinlikle tüketmemelisiniz.

 

Detoks tarifini vermeden önce yaptığımız bilgilendirmeden sonra, vermemiz gereken diğer bilgi ise 3 günlük detoks tarifi hızlandırılmış detoks diyet programı olup programa bağlı kaldığınız taktirde, fazla kilolarınızdan en kısa sürede kurtulacaksınız. Bu nedenle detoks sonrası daha hızlı ve daha çok kilo vermek istiyorsanız, spor yapmalı ve yaptığınız sporun devamlılığı olması gerekmektedir. Aksi taktirde verdiğimiz ve detoks diyet programının hiçbir anlam ve önemi kalmayacaktır. Verdiğiniz kiloları daha hızlı bir şekilde alacaksınız.

 

Bu uyarıyı yaptıktan sonra isterseniz “3 günlük detoks tarifi” programına geçelim…

 

3 günlük detoks tarifi için malzemeler

 

★ Süt

★ Lol peynir

★ Tam buğday ekmek

★ Çiğ badem

★ Türk kahvesi veya filtre kahve

★ Ayran

★ Kuru nane

★ Tuz

★ Yağsız Sebze yemekleri (isteğe bağlı sebze yemeği)

★ Yağsız salata

★ Yoğurt

★Glisemik indeksi düşük meyveler (indeksi düşük meyvelere aşağıda örnek vereceğim)

 

3 gün boyunca yemeniz gereken yiyecekleri yukarıda sıraladıktan sonra, şimdi sıra bu yiyecekleri nasıl, ne kadar ve ne zaman tüketeceğinize geldi. Aşağıda belirttiğimiz şekilde detoks tarifini uygulamanız gerekmektedir. Bu şekilde sıraladığımız yiyecekleri yazdığımız kadar tüketmelisiniz. Fazla ve azını yememelisiniz. Kalori ölçüleri hesaplanarak yiyecek ölçüleri belirlenmiştir.

 

3 günlük detoks diyet programı    

 

Sabah

★ İlk önce kbir bardak ılık süt içiyorsunuz.

★ İki yemek kaşığı lor peynir (tuzsuz) yiyorsunuz.

★Bir dilim tam buğday ekmek yiyerek sabah öğününe son veriyoruz.

 

Ara Öğün

★ 8 çiğ badem yedikten sonra,

★ Sade Türk kahvesi veya filtre kahve içiyorsunuz.

 

Öğlen

★ Bir kase dolusu yağsız çorba içeceksiniz yada yağsız çorba yerine bir bardak kefirde içebilirsiniz.

 

Ara Öğün

★ Bir bardak ayran üstüne bir yemek kaşığı kuru nane eklemelisiniz. Kuru nane eklediğiniz ayranı karıştırarak tuz koymak isterseniz çok azda tuz koyarak karıştırıp içiyorsunuz.

 

Akşam

★ Yağsız sebze yemeği yiyeceksiniz. Sebze yemek seçimini size bırakıyoruz. Buradaki önemli husus sebze yemeğinin içinde ne olacağı ve ne kadar yemeniz gerektiği. Sebze yemeğiniz kesinlikle sadece sebzeden oluşmalıdır içerisine farklı hiçbir şey koymuyorsunuz. Ne kadar yemeniz gerekirse, sadece 8 yemek kaşığı kadar yiyeceksiniz. Malesef tatsız ve tuzsuz bir o kadarda az olacak ama yapacak bir şey yok. 3 gün bu şekilde devam etmek zorundasınız.

 

Ara Öğün  

★ Kesinlikle sadece bir porsiyon olmak şartıyla glisemik indeksi düşük meyveler yemelisiniz. Glisemik indeksi düşük meyvelere örnek olarak; bir ekşi elma, bir veya iki havuç, iki dilim ananas gibi örnekler verilebilir.

 

3 günlük detoks tarifi yukarıda anlattığımız malzemelerle nasıl yemeniz gerektiği hususunda gerekli bilgileri sizlerle paylaştık. Bahsettiğimiz şekilde yemeniz gerekmektedir. Sıraladığımız malzemeler dışında kesinlikle yiyecek yememelisiniz. 

 

Detoks diyet tarifi uygulamaya başladığınızda ve sonrasında spor yapmayı lütfen ihmal etmeyin. Yapacağınız spor sizin için daha sağlıklı ve daha iyi olacaktır. Çünkü spor yaparsanız uygulayacağınız detoks diyet programı takviye gibi gelecektir. Spor takviyesi sayesinde daha hızlı kilo vereceğinizden şüphemiz yok. Ayrıca detoks süresi bittikten sonra sporu kesinlikle bırakmamanızı öneriyoruz. Hem sağlığınız için hemde daha fazla kilo vermenizi sağlayacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir