İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emziriyorsanız düşük karbonhidrat nasıl tüketilir?

Emzirirken düşük karbonhidratlı bir yemek ister misin? Siz ve bebeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm besleyici yiyecekleri yerken, aşırı kilo vermenin mükemmel bir yolu olabilir.

Emzirirken düşük karbonhidrat veya keto yemek

Ancak, gereken değil bir yemek sıkı düşük karbonhidratlı diyet çok nadir durumlarda – – olabildiğince, emzirme sırasında potansiyel olarak tehlikeli. Güvenli olmak için günde en az 50 gram karbonhidratla daha ılımlı bir düşük karbonhidratlı diyet seçin.

 

Düşük karbonhidrat ve emzirme

Normal bir durumda insanlar istedikleri kadar az karbonhidrat yiyebilirler – vücut onu idare edebilir. Ama emzirirken, muhtemelen günde 30 gram civarı sütle şeker kaybedersiniz.

Bu durumda karbonhidrat yememek, nadir durumlarda ketoasidoz adı verilen tehlikeli bir duruma yol açabilir.

Düşük karbonhidratlı emzirmeye bağlanan dünya tarihinde yaklaşık dört yayınlanmış vaka vardır, bu yüzden risk çok düşük olmalı ve görünüşe göre hepsi mutlu bir şekilde sona erdi. Ama muhtemelen trajediyle sonuçlanabilir:

  • “Genç anne neredeyse düşük karbonhidratlı diyetlerden ölüyor”
  • Düşük karbonhidratlı bir diyette emzirme – tehlikeli midir?

Benzer durumlar başka şeylerden de olabilir, sadece düşük karbonhidrat değil. Örneğin, emzirirken oruç tutarsanız ya da hastalanırsanız ve yemek yemekten yorulursanız, herhangi bir diyette.

Emzirirken yeterli besin almak çok önemlidir.

 

Emziriyorsanız düşük karbonhidrat nasıl tüketilir

Emziriyorsanız, düşük karbonhidrat diyeti yapmamalısınız. Güvende olmak için biraz daha karbonhidrat eklemelisin. Endişelenme, hala yeterince etkili olacak.

Emzirme döneminde günde en az 50 gram almanızı öneririz.

Bunu yapmanın bir yolu, aksi takdirde katı bir düşük karbonhidrat menüsüne günde üç büyük meyve eklemektir . Ama ekstra karbonhidratı almak için herhangi bir şekilde seçebilirsiniz. Orta ve liberal düşük karbonhidratlı tarifleri seçmek gibi (tarif aramasını kullanarak).

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir