İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Göbek Eriten ve Kabızlık Gideren Yoğurt Kürü

Yediğimiz ve içtiğimiz yiyecek ve içecekler bazı zamanlarda sindirmesi zor bir hâl almaktadır. Vaziyet böyle olunca ister istemez bağırsaklarımız yeteri kadar çalışmayarak sindirim sistemimizde bazı rahatsızlık olmaktadır. Sindirim sistemi ile gelen rahatsızlıklar arasında kabızlık olduğu kadar mide rahatsızlıkları da baş göstermektedir.

 

Bu tür rahatsızlıkların önüne geçmek için yemek ve içeceklere dikkat etmemiz gerekiyor. Dikkatsiz bir biçimde yediğimiz ürünler rahatsızlık yaratıyorsa veya yaratmaya başladığında sizler için çok kolay bir yöntem vermek istiyoruz.

 

gobek eriten ve kabizlik gideren yogurt kuru
Göbek eriten ve kabızlık gideren yoğurt kürü

 

sorusunu açıkladıktan sonra sırada bunun çözüm yolunu vereceğiz sizlere. Vereceğimiz kabızlığı geçiren yöntem yoğurt kürüdür. Yoğurt kürüyle hem kabızlık sorunu giderilmiş olacak hem de göbeklerinizde bulunan yağları eritme konusunda çözüm yolu olmuş olacak. Yani anlayacağınız tek taşla iki kuş vurmuş olacaksınız.

 

Kabızlık rahatsızlığını gidermek için verdiğimiz yoğurt kürü çok sağlıklı bir kür diyetidir. Kür diyeti dedik. Çünkü aslında kabızlık rahatsızlığı için kullanılan bu yöntemi genelde göbek eritmek için kullanılmaktadır. Bu yöntemi sürekli kullandığınız zaman göbeklerinizdeki yağları da eritmiş olacaksınız.

 

Bizden size tavsiye bu yoğurt kürünü sürekli kullanmanız yönünde. Hem vücut sistemlerinizi dengelemiş olacaksınız, hem kabızlıktan kurtulacaksınız, hemde göbeklerinizdeki şikayetçi olduğunuz yağların zamanla gittiğini ve kendinizi fit bir şekilde ayna karşısında göreceksiniz. 

 

Göbek eriten ve kabızlık gideren yoğurt kürü malzemeleri

 

★ Bir şişe maden suyu

★ Yarım su bardağı yağsız yoğurt

★ Yarım çay kaşığı nane

★ İki yemek kaşığı limon suyu

 

Göbek eriten ve kabızlık gideren yoğurt kürü yapılışı

 

Malzemeler arasında sıraladığımız yarım su bardağı yağsız yoğurdu alıp bir kaba koyalım. Yarım su bardağı yağsız yoğurdu bir kaba koyarak çırpmaya başlayalım. Yaklaşık 2 – 3 dakika kapta yağsız yoğurdu koyduğumuz kapta karıştırdıktan sonra içerisine bir şişe maden suyunu ekleyerek karıştırmaya devam edelim.

 

Yarım su bardağı yağsız yoğurt ve bir şişe maden suyunu kıvam bulana kadar karıştırma işlemine devam edin. Kıvamı yakaladıktan sonra içerisine iki yemek kaşığı limonu koyalım. 1 – 2 dakika daha kabı karıştırdıktan sonra, son malzememiz olan yarım kaşığı naneyi de ekleyerek biraz daha karıştıralım. 

 

Yapılışı bu kadar. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli husus, yaptığımız karışım sıvı bir halde olması lazım. Çok fazla karıştırarak katılaşmamasına dikkat edin. Bu karışımı içeceğiniz için katı olmamasına özen gösterin.

 

Göbek eriten ve kabızlık gideren yoğurt kürü ne zaman içilmeli?

 

Hazırlamış olduğunuz yoğurt kürünü günde sadece 2 kez içmeniz gerekmektedir. Sabah kahvaltısına başlamadan yarım saat önce 1 su bardağı ve gece yatmadan 2 saat önce 1 su bardağı olmak üzere, günde sadece toplam iki kez sabah ve gece birer su bardağı tüketmeniz gerekmektedir.

 

Bu yoğurt kürünü ben kullandıktan sonra mide ve bağırsak sorunundan kurtuldum. Böylece kabızlık hastalığı çözümünü de aşmış oldum. Her evde bulunan malzemelerle sağlığınızı koruyabilirsiniz. Kabızlık gidermek ile birlikte göbeklerdeki fazlalık olan yağlardan da zamanla kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Bir yorum

  1. sudenaz sudenaz Mart 20, 2018

    merhaba şişkolata. Bu kür tarifini verdikten sonra uyguladım. Gerçekten çok faydasını gördüm. Ben öyle bir kıvrandırıyordu ki, kullanmadan önce hastaneye bile gittim. İlaçtı falan hak getire. Valla şişkolata sayende bu sancı ve ağrıdan kurtuldum. Sana çok ama çok teşekkür ederim. Bundan sonra seni sık sık takip edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir