İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Nasıl Yapılır?

Tüm Gün Kalıcı Eyeliner Uygulaması Nasıl Yapılır?

eyeliner kalemTüm kadınlar eyelinerin ne olduğunu bilir sanırım. Göz kenarlarına çizgi çektiğiniz kalemlere verilen ad eyeliner. Peki eyeliner kalemlerin kaliteli olmasına dikkat ediyor musunuz kadınlar? Dikkat etmiyorsanız bir kez daha düşünün derim. Çünkü çeşitli göz hastalığı ve alerjik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Güzel olalım derken sağlığımızdan olmayı istemeyiz 🙂

 

Bu yazımızda sizlere eyeliner kalemle tüm gün boyunca kalıcı olmasını sağlayacağız. Ufacık tüyolarla son derece kalıcı ve bir o kadar güzel görünmeye devam edeceksiniz. Birazdan vereceğimiz tavsiyelere uyarsanız çoğu zaman bu yöntemler sizlerin hayat kurtarıcınız olacaktır.

 

Bakışlarınıza şekil veren, sizi yansıtan eyeliner makyajın temel taşlarından biridir. Kalıcı bir eyeliner uygulaması zor gibi görünse de birkaç pratik bilgiyle istediğiniz bakışlara sahip olmanız oldukça basittir. Şişkolata tüm gün kalıcı bir eyeliner uygulaması için yapmanız gerekenleri anlatıyor.

 

Kalem eyeliner sıcak havalarda akışkan ve nemli bir hal alır. Bunun olmasını engellemek için gri ya da kahverengi toz gölgelendiriciyi suyla karıştırın ve bir çeşit mürekkep elde edin. Karışımınızı küçük bir fırçayla ince bir hat halinde kirpik diplerine uygulayın. Bu işlem kalem için düz bir tabaka sağlayacak. Birkaç saniye bekleyin ve ardından kahverengi ya da siyah göz kalemini kirpik diplerine ulaşmak için küçük hareketlerle sürün.

 

Hafif bir dumanlı etki sağlamak için parmağınızla, çektiğiniz çizgiyi hafifçe dağıtın. Küçük düz uçlu bir fırçayla gölgelendiriciyi bu katın üzerine sürün. Daha dumanlı bir etki ve gözlerinizi belirginleştirmek için alt kirpik diplerine de gözün dış köşesinde birleşecek şekilde ince bir gölge atın.

 

Aynı kalıcılığı sağlamak için jel eyeliner da kullanabilirsiniz. Jel eyeliner kaleme göre daha yumuşak bir dumanlı görünüme sahiptir ama uzun süre kalıcıdır. Jel eyelinerı üst kirpik diplerine mümkün olduğunca ince bir hat halinde sürün ve üstüne gölgelendirici uygulayın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir