İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Renkli Eyeliner Nasıl Uygulanır?

renkli eyeliner nasıl uygulanır
Renkli eyeliner nasıl uygulanır?

Eyeliner makyajın vazgeçilmez parçalarından biridir. Peki, renkli eyeliner nasıl sürülür? Şişkolata kalabalığın içinde size çarpıcı bir görünüm katacak renkli eyeliner makyajının nasıl yapıldığını sizin için anlatıyor.

 

Renk seçimiyle işe başlayalım. Siyah eyeliner solgun, mavi gözlerle uyumludur. Derin mor renk eyeliner koyu kahverengi gözlere uyum sağlarken, yeşil ya da zümrüt rengi eyeliner ela gözlerle uyumludur.

Uygulamaya göz kapaklarına yumuşak bir fırçayla ince bir kat gölge atarak başlayın. Gölgeyi yoğun bırakmayın ve dağıtın. Gözlerinizin altına da küçük, ince bir fırçayla gölge hafifçe gölge uygulayın.

 

Gözlerinizin iç köşelerine toz aydınlatıcı uygulayın ve eyeliner uygulamasına geçin. Sıvı eyeliner uygulamaktan ve hata yapmaktan çekiniyorsanız, göz kalemiyle işe başlayın. Mümkün olduğunca kirpik diplerine uygulamaya çalışın ve her zaman yumuşak uçlu kalem kullanın. Düz fırçayı suyla nemlendirip gölgelendiricinize batırarak eyeliner elde edebilirsiniz. Kirpik diplerine bu şekilde eyeliner uygulayın.

 

Eğer sıvı eyeliner kullanmak istiyorsanız eyeliner fırçasını küçük dokunuşlarla kirpik diplerine sürün. Gözünüzün iç köşesine geldiğinizde sadece fırçanızda kalan eyelinerı kullanın. Çekeceğiniz çizginin kalın olmamasına dikkat edin.
Kirpiklerinize siyah maskara uygulayın ve aşağıdan yukarıya sürerken elinizi sağa sola hareket ettirin. Böylece maskara tüm kirpik kıllarınızın her yerine sürülecektir. Maskarayı kirpikleriniz altına tutarken gözlerinizi sıkıca birkaç kez kapatın. Makyajı bitirmek için kirpik diplerinizin gözünüzün iç kısmında kalan bölgesine göz kalemi çekin. İşte bu kadar!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir