İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sıvı Eyeliner Nasıl Uygulanır?

sivi eyeliner nasil uygulanir
ve nasıl yapılır?

Makyajın vazgeçilmezlerinden olan eyeliner farklı formlarda uygulanabiliyor. Bu yazıda .com sıvı eyeliner kullanımının inceliklerini anlatıyor. Diğer formlardaki uygulamaları da görmek için şişkolata’yı takip etmeye devam edin.

 

Uygulamaya başlamadan önce birkaç sivri uçlu pamuklu çubuğu (q-tips) ıslatın ve yanınızda bulundurun. Böylece herhangi bir hata yaptığınızda hemen düzeltebilirsiniz. Bu arada her zamanki gibi uyarımızı geçmeyelim. Kullandığınız makyaj ürünlerin kaliteli olmasına özen gösterin. Aksi haldr güzel olalım derken, sağlığınızdan olmayın.

 

Göz kapağınızı hafifçe gerin ve üst kirpik dibine düz bir çizgi çekin. Eğer çizgiyi tek bir hamlede çekmekte zorlanıyorsanız aralıklı birkaç küçük çizgi çizin ve ardından birleştirin. Kirpik aralarındaki boşlukları doldurmakta zorluk çekiyorsanız siyah maskarayla açık noktaları kapatabilirsiniz. Eyeliner ve maskaranın parlak dokusu çok uyumludur ve boşlukları eyeliner yerine maskarayla doldurmak hata yapma açısından daha az risklidir.

 

Çektiğiniz çizginin görünüp görünmediğini aynada kontrol edin. Eğer çok ince ve düz bir çizgi çektiyseniz dramatik bir görünüme sahip olmayacaksınız. Süper – dramatik kedi gözlere sahip olmak istiyorsanız aynada kendinize bakın ve gözünüzün dış köşesine ve hafif yukarıya küçük bir nokta koyun. Bu nokta eyeliner çizginiz birleştirerek oluşturacağınız çıkıntının son noktası olacak. Noktaları düzgün koyamadığınızı düşünüyorsanız pamuklu çubukla silin ve yeniden uygulayın. Noktayı ve kirpik dibindeki çizgiyi birleştirin ve mükemmel kedi gözlere sahip olun. Kirpiklerinize maskara sürerek makyajı sonlandırın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir