İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sıvı Eyeliner Uygularken Çizginin Bozulması Nasıl Engellenir?

sivi eyeliner uygularken cizginin bozulmasi nasıl engellenir
Sıvı uygularken çizginin bozulması nasıl engellenir?

Likit eyeliner uygulaması aslında kişiden kişiye çok değişkenlik gösteren bir durumdur, çünkü göz yapısına göre kullanılan teknik çeşitli olabilir. Şişkolata düzgün bir temel eyeliner uygulamasının nasıl yapıldığını sizin için anlatıyor.

 

İşlem için bir sıvı eyelinera, bir losyonuna ve hataları düzeltmek için bir makyaj temizleme pamuğuna ihtiyacınız olacak.

 

kalem eyelinera göre daha keskin bir çizgi çekmenize olanak sağlar ve daha kalıcıdır. Eyelinerı seçerken gölgelendiricinize uygun bir renk seçmeye dikkat edin. İşleme başlamadan önce göz kapaklarınıza gölgelendirici sürün ardından eyeliner uygulamasına geçin.

 

Başlarken sıvı eyelinerın çubuğa eşit bir şekilde dağıldığından emin olun ve fazlalıkları tüpün içine doğru sıyırın. Dirseğinizi düz bir zemine dayayın ve elinizi yüzünüze yaslayın. Böylelikle elinizi daha sabit tutabilecek ve daha düzgün bir hat çekebileceksiniz.

 

Göz kapağınızı tutmayın ve germeyin. Aksi halde kırışıklıklar oluşacak ve eyeliner düzgün sürümeyecektir. İşleme üst kirpik diplerinizin orta kısmından başlayın ve çizgiyi dışa doğru çekin. Dış kısımlara gittikçe çizgiyi kalınlaştırmanız ve en dış kısımda yukarıya doğru kaldırmanız gözlerinizi daha açık gösterecektir. Eğer büyük gözlere sahipseniz çizgiyi gözünüzün iç köşesinden çekmeye başlayabilirsiniz. Sıvı eyeliner oldukça ağırdır, alt kirpik diplerine de uygulamanız makyajınızı daha ağır hale getirecek ve kötü görüntüye sebep olacaktır.

 

Sıvı eyeliner uygulamasını daha düzgün yapabilmek için pratiğe ihtiyacınız vardır. Başlangıçta, iki gözünüze de aynı hattı çekmekte zorlanabilirsiniz. Eğer fazlalıklar oluşursa makyaj temizleyiciyle silin. Sürerken hata yaparsanız eyelinerı tamamen silin ve baştan başlayın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir