İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Suya Dayanıklı Eyeliner Nasıl Silinir?

suya dayanıklı eyeliner nasıl silinir
Suya dayanıklı eyeliner nasıl silinir?

Eyelinerı silmenin birçok yolu var fakat bu uygulama için suya dayanıklı eyeliner silmek üzere üretilmiş bir temizleyici kullanmalısınız. Bu yazıda, şişkolata suya dayanıklı eyelinerı nasıl kolayca silebileceğinizi anlatacak.

 

İçi makyaj temizleyici sıvı dolu pamuk çubuklar bu uygulama için oldukça pratik. Eğer daha ucuz bir çözüm yolu istiyorsanız, normal bir pamuklu çubuğu makyaj temizleyiciye batırarak aynı sonucu elde etmeniz mümkün, makyajınızı temizlemek için çok para harcamak zorunda değilsiniz. Uygulamayı daha da ucuz ve doğal bir şekilde yapmak istiyorsanız zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bilindiği gibi birçok suya dayanıklı eyeliner yağ bazlıdır. Bu yüzden, zeytinyağı küçük bir ipucu olabilir.

 

İçi makyaj temizleyici sıvı dolu çubuk uygulamasına, dik olarak tuttuğumuz çubuğun uç kısmını kırarak başlıyoruz. Bu işlemin ardından çubuğun içindeki sıvının diğer uca doğru aktığını göreceksiniz. Sıvı sayesinde temizleme işlemine başlayacağız.

 

Eyeliner uygulamasında olduğu gibi pamuklu çubuğu gözünüzün iç kısmından dış kısmına doğru nazikçe sürün. Bu uygulamayı alt kirpik diplerinin gözünüzün iç tarafında kalan kısmına yaparken dikkatli olun. Uygulamayı birkaç kez tekrarlayın. Bakteri riskine karşı her bir göz için ayrı ayrı pamuklu çubuklar kullanın.

 

Söylediğimiz işlemleri uyguladığınız zaman suya dayanıklı eyeliner nasıl silinir sorusuna cevabı uygulayarak görmüş olacaksınız. Temizlik esnasında her bir işlem için ayrı ayrı pamuk kullanmayı ihmal etmeyin. Sağlığınız için bu faktörü kesinlikle unutmayın. Bir başka makyaj konusunda buluşmak üzere…

Bir yorum

  1. diyetkolik diyetkolik Nisan 18, 2018

    merhaba şişkolata 🙂

    bahsettiğin suya dayanıklı eyeliner silmeyi dediğin şekilde yaptım. Oldu ama aklıma takılan bir soru var cevap verirsen sevinirim. Eyeliner biz kızların vazgeçilmez malzemeleri arasında. Tavsiye edebileceğin eyeliner markası var mı? Benim kullandığım malzemeler bazen yüzümde kızarıklar oluşmasına neden oluyor. Bu kızarıklıkları nasıl geçirebilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir