İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Takma Kirpik Nasıl Uygulanır?

takma kirpik nasıl uygulanır
Takma Kirpik Nasıl Uygulanır?

 

Saç uzatma, dudak büyütme, botoks… Bu tip hilelerle güzel görünmek artık daha kolay. Takma kirpikler de bu hilelerden biri. Şişkolata takma kirpik uygulamasının inceliklerini sizin için adım adım anlatıyor. 

 

Birinci adım: Uzunluğu ayarlama

Kendi kirpiklerinizle takma kirpiklerinizin boylarını ölçün. Düz uçlu kozmetik (manikür) makası kullanarak takma kirpiğin uzun uçlarını kesin. Daha doğal bir görünüm için düz kesmeye dikkat edin. Fazla uzun kesmeyin, çok dikkatli olun. Yoksa takma kirpikleriniz bir işe yaramaz ve boşa para vermiş olursunuz.

 

İkinci adım: Yapıştırıcı sürme

Kirpikleri yapıştıracağınız kirpik diplerine çok ince bir hat halinde dikkatlice yapıştırıcı sürün. Sürdüğünün yapıştırıcının kalitesine ve özel olduğuna dikkat edin. Sıradan yapıştırıcılar kullanmayın. Yapıştırıcı içeriğine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Kimyasal maddelerini gözden geçirin. Bir sonraki aşamaya geçmeden önce, birkaç saniye yapıştırıcının kurumasını bekleyin.

 

Üçüncü adım: Takma kirpikleri yapıştırma

Cımbız ya da parmaklarınızı kullanarak, takma kirpikleri kendi kirpiklerinizin üzerinde hafifçe tutun. Yapıştırmaya gözün dış köşesinden başlayın. Pamuğu soyulmuş bir pamuklu çubuk takma kirpikleri mümkün olduğunca kendi kirpik diplerinize yakın tutmada size yardımcı olacaktır. Böylece takma kirpikle sizin kendi kirpiğiniz arasındaki farkı kaybetmiş olursunuz.

 

Dördüncü adım: Makyaj

Kendi kirpiklerinizi takma kirpiklerle kaynaştırmak için kirpik diplerine uygulayın. Az miktar maskara sürün ve işlemi tamamlayın. ve maskarayı ne fazla yapın ne de az yapın. Ortasını yakalamaya çalışın. Aşırıya kaçmak veya az sürmek ton rengini kaçırmanıza sebep olur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir