İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Takma Kirpikler Nasıl Temizlenir?

takma kirpikler nasıl temizlenir
Takma kirpikler nasıl temizlenir?

 

Hemen hemen bütün bayanlar daha uzun ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak ister. Kimileri kirpiklerinin kısalığından yakınır. Basitçe uygulanan takma kirpikler çözüm olabiliyor ancak her seferinde yeni kirpikler satın almak pahalıya mâl olabilir. Bir çift takma kirpiği bir defadan fazla kullanabilirsiniz. Peki, kirpikleri kullanıp çıkardığınızda üzerinde kalan yapıştırıcıları nasıl temizleyeceksiniz? Şişkolata sizin için temizliğini anlatıyor.

 

Takma kirpikleri temizlemek için kirpik temizleyici spreyler bulmanız mümkün. Kirpikleri çıkardığınızda diplerinde bir miktar yapıştırıcının kaldığını görürsünüz. Burada küçük bir parantez açalım, bu yapışkanlardan az miktarda da olsa göz kapaklarınızda da kalır.

 

Topaklanmayı önlemek için makyaj temizleyicinizle kendi kirpiklerinizi ve göz kapaklarınızı iyice silmeyi ihmal etmeyin. Aksi halde topaklanacaktır. Ayrıca gözlerinizde alerji olabilir ve sağlığınızı risk altına sokmuş olursunuz. Bu nedenle makyaj temizleyicilerle kendi kirpiklerinizi ve göz kapaklarınızı özenle silmeniz gerekir.

 

Takma kirpiklerine çok az miktarda spreyi püskürtün ve onlara tekrar hayat verin. Diplerindeki yapışkan yumuşayacak ve kirpiklerden ayrılmaya başlayacaktır. Kirpiklere zarar vermeden yapışkanları kirpiklerden çekin. Bu sprey takma kirpikleri sterilize etmenizi de sağlayacaktır.

 

Kullandığınız takma kirpiklerin kalitesine göre bir miktar alkol de işinizi görebilir. Takma kirpiklerinizi alkolle silerken alkolü çok fazla kullanmayınız. Takma kirpiklerinize zarar verebileceğinizi unutmayın. Her zaman uyarımızı yaptığımız sağlık uyarısını bir daha yapalım.

 

Kesinlikle takma kirpikte olduğu gibi diğer makyaj ürünlerinde de kaliteye önem veriniz. Kalitesiz ürünler hem kullanışlı olmaz hemde sağlığınızı önemli oranda bozabilir. Hatta kalıcı hastalıklara sebep verebilir, bir daha asla makyaj yapamayabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir