İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Temel Kirpik Makyajı

kirpik makyajı
Temel nasıl yapılır?

 

Çekici ve kıvrık kirpiklere sahip olmak istiyorsanız Şişkolata sizin için hazırladığı bu yazıdaki ipuçlarına bir göz atın. Unutmayın, gözler her zaman ön plandadır. Bu yüzden kirpikleriniz sizin parmak iziniz gibidir. Kirpik makyajı ne kadar orantılı olursa güzelliğiniz o kadar belirgin olacaktır.

 

Maskara kullanmadan önce kirpiklerinizi yukarıya kıvırarak hazırlamalısınız. Bu aşamada bir işinizi görecektir. Kirpik makasıyla tuttuğunuz üst kirpiklerinizi yukarıya doğru kıvırarak birkaç saniye bekleyin ve bu işlemi birkaç kez tekrar edin. Kir kirpik makasının temiz olmasına özen gösterin. Sağlığınız açısından bu çok önemlidir.

 

Kirpiklerinizi maskara uygulamasına hazırladıktan sonra en iyi sonucu almak için maskarayı kirpiklerin köklerinden uçlarına doğru sürmeye başlayın. Bu işlemi yavaş yavaş uygulamalısınız. Maskaranın kirpiklerinizin her yerine sürüldüğünden emin olmak ve kirpiklerinizi birbirinden ayırmak için fırçayı, sağa solo hafifçe oynatarak işlemi tekrarlayın. Böylece kirpikleriniz birbirine girmeyecek ve daha çarpıcı bir görünüme sahip olacaksınız.

 

Kirpiklerinizi daha çok ortaya çıkarmak ve daha çarpıcı görünmesini sağlamak için üst kirpik diplerinden gözünüzün dış köşesine kalınlaşacak biçimde ince bir hat şeklinde çekebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus, bu işlemleri yaparken her iki kirpiklerinize de eşit bir şekilde üs kirpik ve alt kirpiğinize de eşit şekilde yapmalısınız. Böylece, kirpikleriniz arkasındaki gölgeyle daha kalın ve yoğun görünecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir