İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

El ve Ayaklar için Maske Çeşitleri

Genelde bu maskeleri bir şeklindedir eldiven veya çorap plastik mevcuttur, bu nedenle bu bkz vücudun bölümlerini özellikle etkili bir şekilde ve pratik olarak koruyabilir. Kuşkusuz ki bu maskelerin ötesinde özel bir fayda getirip getirmediğini ve bununla ilgili avantaj ve dezavantajların neler olduğunu merak ediyor musunuz?

El ve ayaklarınızın güzellik bakımı için kullanılması gereken maskeler

 

Ellerim ve ayaklarım neden bir çeşit eldiven veya çorap maskesi ile ilgilenmeliyim?

Tabii ki, birinin elleri ve ayakları özel kremlerle koruyabileceği açıktır, bu yüzden bir çorap veya eldiven maskesinin faydaları nelerdir? Genel olarak, bu maskeler genellikle nemlendirici bir etkiye sahiptir ve bu nedenle cildiniz nispeten kuruduğunda kullanılmalıdır.

İçerdiği serum, nispeten uzun bir süre ve özellikle etkili bir şekilde cilt tarafından çorap şekli tarafından alınabilir . Bu sayede elleriniz ve ayaklarınız cildinizi daha pürüzsüz ve güzel hale getirecek ekstra yoğun bakım almalıdır .

Bu tür bakımda herhangi bir dezavantaj var mı?

El ve ayaklarınız için bez maskelerinin kullanımı, yüz maskesine doğrudan kıyasla biraz daha karmaşıktır. Yüz için bir bez maskesi ile, yol boyunca farklı aktiviteler de yapabilirsiniz.

Diğer taraftan, maskeleri eller ve ayaklar için kullanırsanız, hareketinizde önemli ölçüde kısıtlanmış olursunuz. İdeal olarak, yaklaşık 20 dakikalık bir süre beklemeniz yeterlidir. Çok fazla harekete geçmeden serumu bekleyin ve bırakın.

Doğru uygulama çok önemlidir.

Yüz maskelerine benzer şekilde, doğru uygulama da burada önemlidir. Birincisi, ellerinizi veya ayaklarınızı yeterince temizlemeniz gerekir, böylece serum daha sonra cilt tarafından etkili bir şekilde emilir. Ayak alt kısmında bulunan ince kılcal veya kalluslar, serumun düzgün bir şekilde emilmesini engelleyerek bireysel bakım ünitesini daha az etkili hale getirebilir.

Genel olarak, maskeleri eller ve ayaklar için yaklaşık 15 ila 20 dakika bırakmalı ve vücudun her bir parçasına hafifçe masaj yapmalısınız . Buna ek olarak, kullanmak gerekir serum su ile yıkayın sonra gerçekleştirildi.

Her ne kadar bir uygulamadan sonra daha güzel bir ten ve daha az kuru bir cilt hakkında konuşmak mümkün olsa da, maskeleri düzenli olarak kullanmanız tavsiye edilir , böylece cildin uzun vadede yeterli nem ile beslenmesi sağlanır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir