İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sivilce ve Lekeler Nasıl Kapatılır?

sivilce lekeler nasıl kapatılır
Sivilce ve ?

 

Bir çok bayanın yüzünde çıkan sivilice ve lekelerden muzdarip olduğunu biliyoruz. Bunun için bazı çözümlerimiz var size. Şişkolata sivilce ve cilt lekelerinin nasıl kapatılacağını sizin için anlatıyor.

 

Sivilce ve cilt lekelerini yok etmek için birkaç yöntem kullanabilirsiniz. Birincisi evinizde uygulayabileceğiniz bir yöntem. İkincisi ise akne ve sivilceler için özel üretilmiş ürünleri kullanmak. Bu ürünleri satın almadan önce iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Kaliteli olduğu kadar kimyasal içerikleri de çok önemlidir.

 

Seçeceğiniz kapatıcının cilt renginizin tonundan daha sarı ya da daha altın rengi tonlarında olmasına dikkat edin. Kırmızılıkları ve lekeleri kapatmada oldukça işinize yarayacaktır. Sarı yada altın rengi tonları yüzünüzdeki sivilce ve lekeleri nasıl kapattığına şahit olacaksınız.

 

Uygulamaya başlamadan önce ellerinizi iyice yıkayın ve temiz olduğundan emin olun. Yüzünüze bakteri bulaşmasını istemezsiniz. Yüzünüze bakteri bulaşırsa kullandığınız malzemelerle etkileşime girerek ciddi rahatsızlıklara neden olabileceği gibi, yüzünüzdeki sivilce veya lekelerin çoğalmasına neden olur.

 

Parmağınıza bir miktar kapatıcı alın ve sivilcenin etrafına hafif dokunuşlarla farklı açılarda sürün. Sivilcenin dairesel bir yapısı olduğundan kapatıcıyı her açıdan sürmelisiniz. Dilerseniz önce tüm cildinizi fondötenle kaplayıp bu işlemi sonra da yapabilirsiniz.

 

Kapatıcınız krem olduğundan akıp gitmesi daha kolay olacağından üstüne pudrayla kaplayın. Böylece, kapatıcı ve pudra cildinize tutunacak ve daha kalıcı olacaktır. İşlem bitti! Artık daha pürüzsüz bir cilde sahipsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir