İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En yaygın keto yan etkileri

Keto gribinden ayrı olarak, beş tane daha yaygın yan etki vardır. Ayrıca, yeterince su ve tuz aldığınızdan emin olarak, büyük ölçüde önlenebilir.

Bunun ötesinde, tüm bu sorunlar için daha spesifik tedaviler vardır:

en yaygin keto yan etkisi

Bacak ağrısı

Düşük karbonhidratlı diyete başlarken bacak krampları nadir değildir. Genellikle meydana gelirse küçük bir sorun olur, ancak bazen ağrılı olabilir. Artmış idrara çıkma nedeniyle minerallerin, özellikle magnezyum kaybının bir yan etkisi. Bunu nasıl önleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Bol sıvı tüket ve yeterince tuz al. Bu, magnezyum kaybını azaltabilir ve bacak kramplarını önlemeye yardımcı olabilir.
 2. Gerekirse, magnezyum ile takviye. İşte Dr Dr tarafından Düşük Karbonhidrat Yaşam Sanat ve Bilim kitabı önerilen bir dozaj . Jeff Volek ve Stephen Phinney: 20 gün boyunca Slow-Mag veya Mag 64 gibi 3 yavaş salımlı magnezyum tableti al , daha sonra günde 1 tablet almayı sürdür.
 3. Yukarıdaki adımlar yeterli değilse ve problem rahatsız edici ise, karbonhidrat alımınızı biraz artırmayı düşünün . Bu sorunu ortadan kaldırmalıdır. Daha fazla karbonhidrat yediğinizde, düşük karbonhidrat diyeti daha zayıftır.

 

Kabızlık

Sindirim sisteminiz uyum sağlamak için zamana ihtiyaç duyabileceğinden, kabızlık, özellikle ilk kez düşük karbonhidratlı diyete bağlı olarak bir başka olası yan etkidir.

İşte bunu düzeltmek için üç adım var, belki de sadece birinciye ihtiyacınız var:

 1. Bol sıvı tüket ve yeterince tuz al. Düşük karbonhidratta kabızlığın en yaygın nedeni dehidrasyondur. Bu, vücudun kolondan daha fazla su emmesini sağlar ve böylece içerikler kurutulur, sertleşir ve kabızlık ortaya çıkabilir. Çözüm bol su içmek ve belki de biraz fazladan tuz eklemek.
 2. Bol miktarda sebze veya başka bir lif kaynağı. Diyetlerden yeterince iyi kalitede lif almak bağırsakların hareket etmesini sağlar ve kabızlık riskini azaltır. Bu, pek çok lif kaynağının önlendiği düşük karbonhidrat üzerinde daha fazla zorlayıcı olabilir, ancak nişastalı sebzelerin bolca tüketilmesi bu sorunu çözebilir. Diyete lif eklemek için bir başka ve tamamen karbonhidratlı seçenek psyllium tohum kabuklarıdır (suda çözünebilir).
 3. Yukarıdaki adımlar yeterli değilse, kabızlığı rahatlatmak için Magnesia Süt kullanın.

 

Ağız kokusu

Sıkı bir düşük karbonhidrat diyeti üzerine, bazı insanlar nefesteki karakteristik kokuyu yaşarlar ve sıklıkla tırnak cilası çıkarıcılarını hatırlatan meyveli bir koku alırlar.

Koku bir keton gövdesi olan asetondan. Bu, vücudunuzun bol miktarda yağ yaktığını ve hatta beyninizi beslemek için çok miktarda yağın ketonlara dönüştüğünü gösteren bir işarettir. Sen bir yağ yakıcı makinasın.

Bu koku bazen vücut kokusu olarak da ortaya çıkabilir, özellikle de fazla çalışıp terliyorsa.

düşük karbonhidratlı bir yiyen herkes bu keton nefesini deneyimlemez – ve bunu yapan çoğu insan için bir veya iki hafta sonra uzaklaşan geçici bir şeydir. Vücut daha sonra nefes ve ter ile “sızıntı” ketonlarını uyarlar ve durdurur.

Bazı insanlar için olsa da gitmez ve sorun olabilir. İşte olası çözümler. İlk ikisi daha genel, sonraki üç tanesi daha çok keto kokusunu hedef alıyor.

 1. Yeterince sıvı iç ve yeterince tuz al . Ağzınız kuru hissediyorsa – ve sık sık düşük karbonhidratlı bir diyete başladığınızda ve ketoza girdiğinizde – bu, bakterileri yıkamak için daha az tükürük aldığınız anlamına gelir. Bu kötü nefese neden olabilir, bu yüzden yeterince içtiğinizden emin olun.
 2. İyi bir ağız hijyeni sağlayın . Dişlerinizi günde iki kez fırçalamak, meyveli keto kokusunu (akciğerinizden geliyor) durdurmayacaktır, ama en azından başka kokularla karışmayacaktır.
 3. Düzenli olarak nefes temizleyici kullanın . Bu keto kokusunu maskeleyebilir.
 4. Bir ya da iki hafta bekleyin ve geçici olmasını umarız (çoğu zaman).
 5. derecesini azaltın . Koku uzun süreli bir problemse ve ondan kurtulmak istiyorsanız, kolay yol ketoz derecesini azaltmaktır. Bu biraz daha karbonhidrat tüketmek anlamına gelir, günde 50-70 gram ketozdan kurtulmak için genellikle yeterlidir. Tabii ki, bu düşük karbonhidrat diyeti kilo kaybı ve diyabet vb. Geldiğinde etkisini azaltacaktır, ancak bazı insanlar için hala yeterince güçlü olabilir. Diğer bir seçenek ise günde 50-70 gram karbonhidrat tüketmek ve aralıklı bir oruç tutmaktır . Bu, kabaca düşük karbonhidratlı diyetle aynı etkiye sahip olabilir… kokusu olmadan.

 

Kalp çarpıntısı

Düşük karbonhidratın ilk birkaç haftasında hafif yükselmiş bir kalp hızı yaşamak yaygındır. Aynı zamanda kalbin daha da zorlaştığını deneyimlemek de yaygındır. Bu normal ve genellikle endişelenecek bir şey değildir.

Yaygın nedenlerden biri dehidratasyon ve tuz eksikliği. Kan akışındaki dolaşım sıvısı miktarında bir azalma, kalbin kan basıncını korumak için kanı biraz daha sert veya daha hızlı pompalamak zorunda kalacağı anlamına gelir.

Kür

Bu soruna hızlı çözüm, yeterli miktarda sıvı içmek ve yeterli tuz aldığınızdan emin olmaktır.

Düşük fiziksel performans

Düşük karbonhidratlı diyetin ilk birkaç haftasında fiziksel performansınız ciddi şekilde azaltılabilir. Bunun iki temel sebebi var:

 1. Sıvı ve tuz eksikliği. Düşük karbonhidrat başladığında erken sorunların çoğu nedeni, fiziksel performans söz konusu olduğunda gerçek bir katildir. Egzersizden 30-60 dakika önce 0,5 çay kaşığı tuz ile büyük bir bardak su içilmesi çözümdür ve performans açısından büyük bir fark yaratabilir.
 2. Yağ yakma adaptasyonu haftalar sürer.Azaltılmış erken performansın ikinci nedeni, hızlı bir şekilde sabit değildir. Vücudunuz için bir şeker-yakıcı olmaktan, kaslarda bile enerji için esas olarak yağ yakmaktan zaman kaybetmek zaman alır. Haftalar veya birkaç ay sürer. Bu adaptasyon, düşük karbonhidratlı ve yağlı bir diyetle egzersiz yaparken daha hızlı olacaktır. Sonuçta birçok fayda var.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir