İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Potansiyel olarak rahatsız edici kolesterol sonuçları

Ortalama olarak, toplam ve LDL kolesterol yüksekliği o kadar küçüktür ki, çoğu çalışma bunu üstlenmez. Fakat daha az sayıda insan için muhtemelen popülasyonun yaklaşık% 1-2’si – LDL ve total kolesterolün yükselmesi endişe verici olabilir; Bu potansiyel risk ciddiye almaya değer. Düzeltmek için adımlar atmaya da değebilir.

rahatsız edici kolesterol sonucları

 

Örneğin, kısmen genetik nedeniyle kısmen küçük bir alt grup, katı bir düşük karbonhidrat diyeti üzerine 400 mg / dl (10 mmol / l) üzerinde toplam kolesterol sayıları ve 250 mg / dl üzerindeki LDL sayıları ile sonuçlanabilir ( 6,5 mmol / 1). Bu normal değil. Lipid profili, HDL ve düşük trigliserit ile iyi bir şekilde iyi olsa bile sağlıksız olabilir.

 

 

Bu gibi durumlarda modern kolesterol testlerine daha yakından bakıldığında genellikle yüksek bir LDL parçacık sayısı vardır ve apoB ve apoB / A1 değerleri genellikle anormal derecede yüksektir. Bu sayıların hepsi kalp hastalığı riskini artırmaktadır.

 

Ne yapalım

Düşük karbonhidratlı bir diyette sağlıklı olmayan bir lipit profili alırsanız, bu sırayla dikkate alınması gereken birkaç şey vardır:

 

  1. Kurşun geçirmez kahveyi ( kahvede tereyağı, hindistan cevizi yağı veya MCT yağı) içmeyi bırakın . Açmamanızda önemli miktarda yağ tüketmeyin. Bu tek başına kolesterol seviyelerini normalize edebilir.
  2. Sadece acıkken yiyin ve aralıklı oruç ekleyerek düşünün (sürekli olarak kolesterol seviyelerini düşürür).
  3. Zeytinyağı, yağlı balık ve avokado gibi daha doymamış yağlar kullanmayı düşünün . Sağlığınızı geliştirip geliştirmeyeceği bilinmemektedir, ancak kolesterolünüzü düşürecektir. Ve anormal derecede yüksek olduğu için bu bir nedenden dolayı yeterli olabilir.
  4. Son olarak, eğer adım 1-3 yeterli değilse: Sağlık nedenlerinden ötürü gerçekten sıkı bir LCHF diyetine ihtiyacınız olup olmadığını düşünün . Daha ılımlı veya liberal bir (örneğin günde 50–100 gram karbonhidrat) hala işe yarayabilirse, muhtemelen kolesterolünüzü de düşürecektir. Sadece iyi işlenmemiş karbonhidrat kaynaklarını (örneğin buğday unu veya rafine şeker) seçmeyi unutmayın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir