İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Keto diyeti diyabet riskini artırabilir mi?

Bir keto diyetini takip etmek tehlikeli midir? Bir yeni bir çalışma son zamanlarda korkutucu manşetlere sonuçlandı ve çevrimiçi dikkat bol var. Belki bir keto riskini artırabilir?

diyabet riskini artırabilir mi?

 

Yeni bilim her zaman hoş karşılanırken, en çok ihtiyaç duyulan şey bir gerçeklik kontrolüdür.

Araştırmada, araştırmacılar fareyi (!) Bir keto diyetini üç gün (!) İle beslediler ve daha sonra glikoz tolerans testi yaptılar. Bir keto diyetindeki farelerin daha düşük açlık kan glukozuna sahipken, glikoz tolerans testinden sonra daha yüksek olduğunu ve düzenli fare yemi üzerindeki farelere kıyasla insülinin azaltılmış etkisi olduğuna dair işaretler olduğunu fark ettiler. Bu temelde.

Sonuç? İnsanlar (insanlar, muhtemelen) bir keto diyeti yiyorlarsa, gazetecinin tıkırdayan gazeteci uyarısı hakkında gazete manşetleri.

Nereden başlamalı. Her şeyden önce ve en önemlisi, insanlar fareler değildir. İkincisi, bir keto diyetine kısa süreli (üç gün) adaptasyonlar ani bir glikoz yüküne toleransı çok iyi bir şekilde azaltabilir, ancak bunun kötü bir şey olup olmadığı (farelerde bile) veya basit bir şekilde açık bir sorudur.

En önemlisi, bir dizi uzun süreli çalışma (aylar ve yıllar boyunca) ve gerçek insanlardaki onlarca yıllık deneyim bir keto diyetinin tip 2 diyabeti tersine çevirdiğini göstermektedir .

Sanırım soru, inanmak istediğiniz şey. Üç günlük bir fare çalışmasından elde edilen laboratuvar bulguları veya uzun süreli çalışmalar ve tip 2 diyabetin tersini gösteren insanlarda pratik deneyim. Sonunu öneririm.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir