İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meyve Diyeti Listesi ile Zayıflama

Son dönemlerin en çok tercih edilen meyve diyeti listesi sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Toplamda 7 günlük bir çalışması olan meyve diyeti listesi ayrıca uygulanışı bakımından kolay bir özelliğe sahip olması sayesinde aşırı kiloları bulunan birçok bireyler tarafından tercih ediliyor. Bu harika diyet listesinden harika sonuçlar elde edebilmeniz için uymanız gereken en önemli kural ise, meyve diyeti listesini 7 gün boyunca düzenli olarak uygulamanızdır.

 

Bu Harika Meyve Diyeti Listesi Uygulanışı Şu Şekilde

 

1. Gün

Muz dışında dilediğiniz meyveyi tüketin.

 

2. Gün

Sebze yemeği
Muz dışında herhangi bir meyveden 1 adet tüketin.

 

3. Gün

Patates ve muz dışında meyve tüketin.

 

4. Gün

5 adet muz
5 su bardağı taze süt tüketin.

 

5. Gün

Haşlanmış sebze yemeği
Öğle veya akşam vakti ise, tavuk veya balık
Muz dışında 1 adet meyve tüketin.

 

6. Gün

Öğle ve akşam vakti, 2 parça ızgaralık biftek
Çiğ taze sebze
Muz dışında 1 adet meyve tüketin.

 

7. Gün

Haşlanmış sebze yemeği
Öğle ve akşam vakti, tavuk veya balık
Muz dışında 1 adet meyve tüketin.

 

Meyve Diyeti Kimlerin Uygulaması Önerilmez?

Bu harika zayıflatıcı diyet çalışmasının özellikle diyabet ve hiper tansiyon gibi ciddi sağlık sorunları bulunanlara tavsiye edilmemektedir. Dolaysıyla bu gibi hastalıkları bulunanların tüm diyet çalışmalarını uygulamadan önce mutlak olarak ilgili doktora danışmaları ve doktorun uygun bulması halinde diyet çalışmalarından faydalanmaları tavsiye edilmektedir. Aksi durumda ciddi olumsuz sonuçların meydana gelebilmesi kaçınılmaz olabilmektedir.

 

Meyve diyeti listesi, ayrıca hamile bayanlara da tavsiye edilmemektedir. Dolaysıyla gebelik döneminde bulunan anne adaylarının da tüm diyet çalışmalarından uzak durması, beslenme uzmanlarınca önerilmektedir.

 

Meyve Diyeti Listesi 7 Günden Fazla Uygulanabilir Mi?

Meyve diyeti listesi en az 7 günlük bir diyet çalışması olmakla birlikte, bireylerin tercihi doğrultusunda 7 günden fazla da uygulanması söz konusu olabilmektedir.

 

Ancak, tüm diyet uygulamalarında olduğu gibi meyve diyeti listesinde de 7 uygulama sürecinin uzatılması hakkında bireylerin öncelikle uzman bir diyetisyene danışmaları gerekmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir