İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sarımsak Çayı Diyeti

Sarımsak çayı diyeti, son günlerde çoğu kişinin dilindedir. Bu geliştirilmiş olan en iyi ve en etkili hızlı kilo verme yöntemlerinden birisidir. Ayrıca etkisi karşısında bireylerin kilo verme konusunda isteklerini en iyi karşılayan yöntemdir.

sarımsak çayı diyeti
Sarımsak çayı diyeti nasıl yapılır?

Diyet Yaparken Kararlı Olun

Takip etmiş olduğunuz spor programları, yapmış olduğunuz diyet ve kilo vermek için yapılan egzersizler için kararlı ve istekli olunuz. Ancak kilo vermenin de psikolojik bir yanı vardır. Bugün diyete başlayıp yarın bırakmak ya da 1 hafta diyet yapıp 2 hafta diyet yapmamanın vücuda hiç bir etkisi olmadığı gibi zararları da mevcuttur.

Diyet yaparken kararlı olmak, kişinin kendi ile mücadele etmesi diyetin psikolojik yönünü ortaya koymaktadır. Ayrıca istediğiniz kadar diyet yapabilir ya da sarımsak çayı tüketin eğer ki sistemli ve programlı bir diyet uygulanmazsa ya da düzenli bir şekilde sarımsak çayı içilmez ise, etkisi çok az olacaktır. Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için düzenli diyet yapmak ya da düzenli bir durumda sarımsak çayı tüketmek etkili olacaktır.

 

Diyet ve Sarımsak Çayı

Sarımsak çayı düzenli olarak tüketildiği zaman kişinin metabolizması oldukça hızlı çalışmaya başlayacaktır. Ayrıca kişinin ödem sökmesine de fazlası ile katkı sağlamaktadır. İçerisinde bulunan zencefil ile yağ yakımını da hızlandırmaktadır. Sadece sarımsak çayı ödem atılmasına katkı sağlar, ancak sarımsak çayı kullanımı ile yapılmış olan spor ve diyet kilo verilmesine ekstra bir katkı sağlar. Diyet programı yanında içilmiş olan sarımsak çayının kilo verme sürecine oldukça fazla etkisi bulunmaktadır.

 

Sarımsak çayı tarifi:

Hazırlanışı oldukça basittir. Bu çayın malzemeleri; 3 parça zencefil, 3-4 diş sarımsak ve limon suyu.

 

Hazırlanışı Şekli: 1 litre suyun içine ince ince doğranmış olan ya da rendelenmiş olan zencefil, normal derecede kaynatılır. Su ve zencefil iyice rendelendikten hemen sonra, ezilen 3-4 diş sarımsak bu malzemelerin içine koyulur.  5-6 dakika demlendirildikten hemen sonra kullanıma hazırdır artık sarımsak çayı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir