İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uykunun Kilo Vermedeki Etkisi!

uyku kilo verdirir mi
?

 

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte fazla kilolardan kurtulma zamanı geldi. Peki uyku düzensizliğinin zayıflamanızı zorlaştırdığını biliyor muydunuz ?

 

Sağlıklı ve istediğiniz kiloya ulaşmak için düzenli uyku şart !

 

 , denilince akla ilk düzenli beslenme güzel bi listesi ve egzersizler gelir. Düzenli uyku genelde atlanır. Fakat unutulmamalıdır ki bir mekanizmanın en ufak bi aksamı bile olmasa o mekanizma ya çalışmaz yada iyi bir randıman alınmaz. Düzenli uykuda bu aksamlardan bir tanesidir, atlandığı takdirde iyi bir sonuç alınmayacaktır.

 

Düzenli uyumadığınız da aldığınız besin miktarı artar ve bu size ya fazla kilo olarak geri döner yada zayıflamaya yönelik bir şeyler yapıyorsanız olduğunuz yerde saymanıza sebep olur. Ayrıca düzenli uyumadığınız taktirde bazı sağlık sorunlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Bu sağlık sorunları psikolojik olarak da olabilir. Ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için düzenli uyku şart.

 

Yapılan araştırmalara göre insanların bir günde 7-8 saat uyumasının yeterli olacağıdır. Diyetisyenlerin altını çizdiği diğer bir husus ise akşam 19:00 – 20:00 dan sonra yemek yemenin kesilmesi gerektiğidir. Bu saatlerden sonra metabolizma yavaşlayacağından dolayı aldığınız besinler size yağ olarak geri döner hele ki birde uyuma süresini uzatırsak daha fazla olarak kilo alınmasına sebep olur.

 

 

Eğer Bir Diyet Programı Uyguluyorsanız

Eğer ki bir diyet programı uyguluyorsanız diyet listesine ve spora gösterilen önem aynı oranda uyku düzenine de gösterilmelidir. Çünkü zayıflamak bu bileşenlerden oluşur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir