İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zayıflatıcı Diyet Ürünleri

zayıflatıcı diyet ürünleri
Zayıflatıcı ürünleri nedir ve nasıl kullanılmalı?

Diyette konusuna kısa da olsa irdelemek istersek;

 

Oldukça sıklıkla rastlanan bir olaydır. Kişi aşırı kiloludur, diyet yapar zayıflar, bir süre sonra, ya diyete uygun davranmadığı için ya başka bir sebeple verdiği kiloları geri alır. İşte bu başka sorunların başlangıcı olur. Akıl danışılır, bilen bilmeyen bir veya daha fazla öneri getirir.

 

Dolayısıyla da ortam sağlık açısından zarar görmeye son derece müsait hale gelir. Aslında bu kısır döngüye düşmemek için, kendimize anlatacağımız hedef gayet açık ve nettir.

 

, kısaca, isteyen kişi, en azından ilk etapta kilo almamayı hedefleyecektir. Bunun koşulu nedir, ya az yiyecek, diğer bir deyişle daha az enerji alacak; yok bunu yapamıyorsa, aldığı fazla enerjiyi harcayarak yakışı arttırmak.

 

Şimdi olaya bu pencereden bakmayıp, bir takım ilaçlara, haplara, çaylara sığınma yoluna gidilmesi, sağlık açısından bazı risklere girilmesine yol açmaktadır. Bilinmesi gerekmektedir ki, bu tip ürünlerin, bitkisel olsalar dahi sağlığa zararlı bileşimlerde olduklarına rastlanmaktadır.

 

Başvurulan bu tip ürünlerin başlıca fonksiyon gruplarını, sıvı kaybettirenler, müshil fonksiyonlarını yerine getirenler ve de iştah kapayanlar olarak belirtebiliriz. İçerideki maddelerin taşıdıkları olumsuzlukları kadar, bu seçilenlerin fazla sıvı atımı sebebiyle tuz sıvı dengesini bozabileceklerini, bağırsak fonksiyon bozukluklarına sebep olabileceklerini ve ciddi yan etkilerini asla unutmamak lazımdır.

 

Bu bakımdan, burada, diyetle ilgili seçim ve davranışların, deyim yerindeyse kolayca kaş yapayım derken göz çıkarmaya dönüşebileceğinin unutulmamasını ve son derece dikkatli olunmasını önermek istiyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir